Informacja turystyczna w Turcji

O tym, że Turcja jest pięknym i ciekawym krajem wiedzą chyba wszyscy. Oprócz pięknych gór i wspaniałego klimatu Turcja słynie z tego, że występują w niej liczne jeziora. Jest to zachęcającą atrakcją dla turystów kochających wypoczynek nad jeziorami bardziej niż nad morzem. Największym jeziorem na wyżynie Armeńskiej jest jezioro Wan. Mówiąc o turystyce w Turcji, należy nadmienić, iż jest to kraj, w którym dominuje islam i w związku z tym trzeba przestrzegać miejscowych zwyczajów przy zwiedzaniu najbardziej popularnych obiektów religijnych.

Turcy są bardzo życzliwymi i gościnnymi osobami, możemy liczyć na ciepłe przyjęcie w ich kraju. Jak wiemy bycie gościnnym i życzliwym jest wpisane w charakter każdego muzułmanina. Wybierając się na urlop w Turcji, mamy możliwość zwiedzania malowniczych pasm górskich oraz podziwiania urokliwych wyżyn. Wybrzeża morza śródziemnomorskiego i Morza Egejskiego a także Morza Czarnego, przyciągają co roku liczne grupy turystów. Wszyscy marzą w urlopie o odpoczynku na piaszczystych plażach i beztroskich kąpielach w lazurowych wodach. Szeroko rozwinięta baza sportowa zapewnia turystom możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych i lądowych.

Dla tych turystów, którzy lubią czynny wypoczynek jest wiele atrakcji historycznych, które umożliwiają zwiedzanie różnych pozostałości po czasach neolitu czy Greków i Rzymian. Wszelkie meczety i muzea znajdujące się w wielu miastach tureckich, zachęcają turystów do odwiedzania tych miejsc i zgłębiania miejscowej kultury, tradycji oraz poznawania historii tego kraju. Warto zwiedzić Troję, Pamukkalę, podziwiać najwyższą górę Turcji, Ararat, oraz Efez gdzie znajdują się świątynie, agory i piękny teatr.