Turystyka Turcji

O tym, że Turcja jest pięknym i ciekawym krajem wiedzą chyba wszyscy. Oprócz pięknych gór i wspaniałego klimatu Turcja słynie z tego, że występują w niej liczne jeziora. Jest to zachęcającą atrakcją dla turystów kochających wypoczynek nad jeziorami bardziej niż nad morzem. Największym jeziorem na wyżynie Armeńskiej jest jezioro Wan. Mówiąc o turystyce w Turcji, należy nadmienić, iż jest to kraj, w którym dominuje islam i w związku z tym trzeba przestrzegać miejscowych zwyczajów przy zwiedzaniu najbardziej popularnych obiektów religijnych.

Turcy są bardzo życzliwymi i gościnnymi osobami, możemy liczyć na ciepłe przyjęcie w ich kraju. Jak wiemy bycie gościnnym i życzliwym jest wpisane w charakter każdego muzułmanina. Wybierając się na urlop w Turcji, mamy możliwość zwiedzania malowniczych pasm górskich oraz podziwiania urokliwych wyżyn. Wybrzeża morza śródziemnomorskiego i Morza Egejskiego a także Morza Czarnego, przyciągają co roku liczne grupy turystów. Wszyscy marzą w urlopie o odpoczynku na piaszczystych plażach i beztroskich kąpielach w lazurowych wodach. Szeroko rozwinięta baza sportowa zapewnia turystom możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych i lądowych.

Dla tych turystów, którzy lubią czynny wypoczynek jest wiele atrakcji historycznych, które umożliwiają zwiedzanie różnych pozostałości po czasach neolitu czy Greków i Rzymian. Wszelkie meczety i muzea znajdujące się w wielu miastach tureckich, zachęcają turystów do odwiedzania tych miejsc i zgłębiania miejscowej kultury, tradycji oraz poznawania historii tego kraju. Warto zwiedzić Troję, Pamukkalę, podziwiać najwyższą górę Turcji, Ararat, oraz Efez gdzie znajdują się świątynie, agory i piękny teatr.


Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-xn--trkiye-3ya-pl/turystyka-turcji.html-55e789aa6469e063178909-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 967

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/turystyka-turcji/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:975 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3282): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 975